19czerwiec2021     ISSN 2392-1684

Aktualności

ORP BŁYSKAWICA wydokowana!

aDSC 0388

Dziś późnym wieczorem, już po zachodzie słońca, ORP Błyskawica opuściła dok Stoczni Wojennej. Godzinę wyjścia przesuwano z 18:00 na 20:30, ostatecznie na 21:30, tak że kiedy trzy gdyńskie holowniki Fairplaya - URAN, FAIRPLAY VII i przybyły na trzeciego FAIRPLAY IV- wyciągały okręt z doku, było już ciemno, nieco zbyt ciemno na zdjęcia. Może dlatego nie było na Ostrodze Pilotowej żadnego fotografa?

Jak widać, remont wciąż jeszcze nie jest zakończony, nadbudówki zasłonięte są naciągniętą na wysokie rusztowania folią. Całe szczęście, że nie wiało dziś wieczorem, bo Błyskawica pożeglowałaby w nieznane i kto wie, czy by się kiedykolwiek odnalazła. Widać też także, że nie zmieniono kamuflażu, tym samym spekulacjom, czasem bardzo fantazyjnym, można położyć kres. Sami zresztą też mamy za uszami, posialiśmy przecież ziarno niepokoju, pokazując swego czasu „Błyskotkę” w dziewczęcych różach i fioletach. Przepraszamy, to był żart!

Niebawem okręt powróci na swoje stałe miejsce zamieszkania przy nabrzeżu Pomorskim. Później niż zapowiedziano, ale są już ustalone wizyty dostojników z okazji i na cześć, więc niech się dzieje co chce, Błyskotka ma być na miejscu i tyle!

Relacja własna NB/AD

Foto: © Antoni Dubowicz 2021

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież