27październik2021     ISSN 2392-1684

Aktualności

ARTANIA płynie do Gdyni!

ARTANIA DSC 0759

Za niespełna tydzień, 18 sierpnia, do Gdyni wejdzie ARTANIA, pierwszy tegoroczny wycieczkowiec. Ten piękny statek o szlachetnych kształtach zbudowany został w 1984 roku dla armatora Princess Cruises w Wärtsilä-Werft w Helsinkach. Jego matką chrzestną była księżniczka Diana, która nadała mu imię ROYAL PRINCESS. Obecnym właścicielem statku jest firma Schiffsmanagementgesellschaft V.Ships Leisure z siedzibą w Monaco. Od maja 2011 ARTANIA chodzi w czarterze przedsiębiorstwa turystycznego Phoenix Reisen z Bonn (Niemcy).

Luksusowa ARTANIA cechuje się tym, że ZASZCZEPIONYM podróżnym (innych na pokład się nie wpuszcza) oferuje masę atrakcji, jak np. kino, teatr, bary, restauracje, butiki, możliwości uprawiania sportu, nieodzowny pool z jacuzzi, swobodną atmosferę, 600 wyłącznie zewnętrznych, przestronnych i komfortowych kabin oraz przystępne ceny.

ARTANIA ma 230 m długości i miejsce dla 1200 pasażerów, których obsługuje 510 osobowa załoga. Aktualnie pływa pod flagą Wysp Bahama, jej portem macierzystym jest Nassau.

Wejście statku do Gdyni zaanonsowane jest na godzinę 7:00, wyjście o 17:00.

W tym roku ARTANIĘ zobaczymy jeszcze raz - 1 października podczas 6 dniowego rejsu po Bałtyku (ceny od 599 €). Prawdopodobnie statek wejdzie do Gdańska.

Info: red NB/AD

Foto: © Antoni Dubowicz 2015

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież