25wrzesień2021     ISSN 2392-1684

Aktualności

AIDAluna znów w Gdyni

aDSC 0674Po raz kolejny, acz nie ostatni w tym sezonie, AIDAluna gości dzisiaj w Gdyni. Weszła rano o godzinie 7:00, pozostanie do 21:00. Zobaczymy ją jeszcze trzy razy, 28 września oraz 5 i 16 października, za każdym razem podczas krótkiego, czterodniowego rejsu na trasie Kilonia – Gdynia - Kilonia, bez zawijania do żadnych innych portów. A więc dużo morza i dużo Gdyni, całe 14 godzin!

Co czeka tutaj na pasażerów? Moc atrakcji. Do wyboru, do koloru. Zacznijmy od najbardziej stałego punktu programu, jakim jest spacer po gdańskiej Starówce (proszę nie poprawiać, że to żadna starówka, tylko…, nie o to tu przecież chodzi) w połączeniu z koncertem organowym w Oliwie (prawie 5,5 godziny), lub to samo bez koncertu (3,5 g). W ofercie jest także wycieczka autokarowa Kaszuby i Gdańsk (7 godzin), 2,5 godzinny spacer po Sopocie, taki sam spacer piechotką po Gdyni, jeszcze raz Gdańsk albo ze zwiedzaniem Muzeum Bursztynu (6 godzin), albo z odwiedzinami w piwiarni (5 godzin 45 minut) lub wycieczką kajakiem po Motławie (godzinę dłużej), czy też wreszcie wyprawa galeonem „nach Westerplatte und zurück”. Amatorzy sportowych emocji mogą sobie popedałować (ze wspomaganiem lub bez) z Gdyni do Sopotu i z powrotem (3,5 godziny). Oczywiście nie może zabraknąć nieśmiertelnego wyjazdu do Malborka ze spacerem po gdańskiej Drodze Królewskiej w drodze powrotnej (8,5 godziny).

O wypadach indywidualnych organizator nic nie mówi, sądzić jednak należy, ze ich też nie zabrania.

14 godzin to kupa czasu i pod koniec dnia niejeden wycieczkowicz ma pewnie tylko jedno życzenie – napić się i do łóżka! Dla tych, którzy postanowią podróżować oszczędniej i nie wykupią żadnej z powyższych atrakcji, dzień na pokładzie może być równie, lub nawet bardziej męczący. Nie zdziwiłbym się wcale, gdyby spora część z nich spać poszła już grubo wcześniej. W ekstremalnych przypadkach zapamiętają oni z wycieczki tylko morze. I że strasznie bujało! Cóż, tak czy owak po powrocie do domu będzie co opowiadać!

Co jeszcze wycieczkowicz wiedzieć powinien? Każdy pasażer musi przed podróżą obowiązkowo zrobić test na COVID-19, w tym również dzieci powyżej 6 roku życia. Dotyczy to również osób zaszczepionych oraz ozdrowieńców!

Co do kosztów, najtańsza dwuosobowa kabina kosztuje 658 € ( 2.997 zł i 78 groszy po dzisiejszym kursie), najdroższa 2.458 €. Oferowane są dwa pakiety – VARIO (nie macie wpływu na wybór kabiny), lub PREMIUM (wybrać możecie sami). Różnica w cenie między nimi to, w zależności od komfortu kabiny, 400 do 600 €.

Chyba jasne, że za bilet AIDA Rail&Fly (na terytorium Niemiec) trzeba w obu pakietach zapłacić extra, podobnie jak za wspomniane wypady w Gdyni. W cenie natomiast jest pakiet napojów, o czym już mimochodem napomknęliśmy!

Gościom AIDY życzymy dobrej podróży i do zobaczenia następnym razem!

Gute Reise und auf Wiedersehen!!!

Info: red. NB/AD

Foto: © Antoni Dubowicz 2021

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież