27listopad2021     ISSN 2392-1684

Aktualności

A może nad morze - spacer z psami z Promyka w Gdańsku

A może nad morze spacer z psami z Promyka

Już w sobotę, 23 października podopieczni schroniska dla bezdomnych zwierząt Promyk, wraz z pracownikami schroniska i wolontariuszami, wybiorą się na spacer behawioralny. Psy, które nadal czekają na adopcję będą mogły wybiegać się, poznać nowe zapachy i być może spotkać nowego właściciela.

 Po ponad roku przerwy nadszedł czas znów spotkać się poza Schroniskiem! Kolejny raz, dzięki współpracy ze spółką Gdańskie Autobusy i Tramwaje, podopieczni Promyka mogą wyruszyć na wycieczkę. Tym razem spacer odbędzie się na Wyspie Sobieszewskiej!

W najbliższą sobotę, około godziny 11.00 na przystanku Lazurowa 2 na Wyspie Sobieszewskiej pojawią się psy wraz z opiekunami. Z przystanku wyruszą na wyprawę po lesie. Trasa spaceru będzie przebiegała od Zbiornika Wody Kazimierz, aż do wejścia nr 9 (przedłużenie ulicy Begoniowej). Powrot odbędzie się plażą do wejścia nr 11, gdzie na wędrowców czekać będzie namiot Schroniska z ciepłymi napojami.

Po co ta eskapada?

– być może podczas takiego spaceru któryś z podopiecznych Promyka znajdzie swojego pana
– wyjście poza Schronisko to dla podopiecznych możliwość eksploracji nowych zapachów, poznania nowych terenów,
– to także możliwość obserwacji Bezdomniaków w nowych warunkach, wyciągnięcia nowych wniosków i nauczenia się czegoś o sobie nawzajem.

Źródło: informacja prasowa

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież