20lipiec2024     ISSN 2392-1684

Aktualności

Marynarski piknik z okazji 103 rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej zakończony!

aDSC 0926

Dziś, zgodnie z zapowiedzią, w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji 103 rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej. Pogoda dopisała i nie dopisała. Nie padało, acz było zimno i pochmurnie. Podobnie dopisała i nie dopisała publiczność. Przyszła na piknik, lecz chyba nie w spodziewanej przez organizatorów masie. Były natomiast awizowane okręty wojenne.

Na krótkim pirsie Marynarki Wojennej obok BŁYSKAWICY zacumowały niszczyciel min ORP KORMORAN i okręt rakietowy ORP PIORUN, hen daleko, na końcu Mola Pomorskiego, tuż przy DARZE MŁODZIEŻY, stanął okręt szkolny ORP WODNIK. Zarówno on jak i KORMORAN udostępnione zostały do zwiedzania. Chętnych było sporo, ustawiały się przed nimi kolejki. Najdłuższa kolejka była jednak w miejscu, gdzie stanęła wojskowa garkuchnia i wydawano darmową (i pyszną jak zwykle) grochówkę!

Na zamkniętym dla publiczności pokładzie BŁYSKAWICY zbudowano scenę, na której wystąpiła orkiestra Marynarki Wojennej z jazzowo – beatowo – piosenkowym repertuarem. PIORUN stał chyba tylko po to, by pokazywać potęgę naszej floty, był szary jak niebo nad Gdynią i niedostępny jak granica z Białorusią, choć trzeba przyznać, że prezentował się bardzo dobrze.

Wasz reporter opuścił imprezę krótko po godzinie 14:00. Orkiestra właśnie kończyła grać.

Info: red NB/AD

Foto: © Antoni Dubowicz

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież