19styczeń2022     ISSN 2392-1684

Aktualności

ARTEMIS – ostatni w tym roku statek z gdyńskiej stoczni Karstensen zwodowany!

aDSC 0862

Ostatnie tegoroczne wodowanie w Stoczni Karstensen Polska już za nami. Przy nabrzeżu Holenderskim zszedł na wodę kadłub jednostki rybackiej ARTEMIS. Jest to 76 metrowy trawler pelagiczny (3.200 GT), zamówiony przez szkockiego armatora Interfish Ltd & Wiseman Fishing Co Ltd Scotland.

Wodowanie odbyło się przy pomocy zanurzalnej barki TRONDS BARGE 30 i rozpoczęło się o godzinie 6 rano. Przed 16:00 trawler osiągnął pływalność i na pokład przetransportowano przybyłego pod burtę pilota. Do wyciągnięcia statku z doku (barki) i przeholowania go pod nabrzeże Węgierskie zadysponowano dwa holowniki: Fairplay VII i Fairplay XII. W akcji uczestniczyły również dwa gdańskie pchacze NOSOROŻEC G-01 i NOSOROŻEC G-02.

Przy nabrzeżu Węgierskim ARTEMIS będzie w następnych dniach wyposażona w niezbędne agregaty i silnik, po czym zamontowana będzie na niej nadbudówka. Niebawem oczekiwać można wyjścia trawlera do stoczni – matki w duńskim Skagen. Przekazanie ARTEMIS jej szkockim właścicielom nastąpić ma planowo w czerwcu przyszłego roku.

Info: redakcja NB/AD

Foto: © Antoni Dubowicz 2021

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież