21lipiec2024     ISSN 2392-1684

Aktualności

STENA VINGA znów na linii Gdynia-Karlskrona

VINGA aDSC0229

Zmiany w rozkładzie jazdy przewoźnika STENA LINE na trasie Gdynia-Karlskrona. Okresowo doszła „stara znajoma” STENA VINGA, która w najbliższym czasie uzupełni kursujące obecnie trzy promy: STENA SPIRIT, STENA VISION i STENA NORDICA.

VINGA zastąpi STENĘ VISION, która 28 stycznia zejdzie z linii i uda się na 2 tygodniowy remont dokowy i powróci 10 lutego. Jednak uwaga, VINGA nie będzie zabierać pasażerów, lecz wyłącznie fracht! Już dzisiaj w południe udała się ona w rejs do Karlskrony, lecz rutynowo wychodzić będzie z Gdyni – na razie do 20 lutego – w poniedziałki (z wyjątkiem 17 stycznia) o godzinie 08:00, w każdy wtorek i czwartek o 18:00 oraz w każdą sobotę o 23:59.

 

To jednak jeszcze nie koniec zmian. 11 lutego odejdzie również STENA NORDICA. Zastąpi ją prom, którego jeszcze w Gdyni nie mieliśmy – STENA GOTHICA, również nie biorąca na pokład pasażerów.

Chwilowo nie wiadomo, jak długo potrwają wprowadzane zmiany, kolejne rozkłady rejsów są jeszcze nienapisane.

Pozostając przy temacie promów dodajmy, iż z informacji docierających do redakcji Naszego Bałtyku wynika, że inicjacja nowego publicznego terminalu promowego w Gdyni nastąpi być może pod koniec lutego lub w początku marca. Termin ten może oczywiście ulec zmianie. Pozostajemy jednak w kontakcie ze Steną i z pewnością poinformujemy Was, jak tylko dowiemy się czegoś konkretnego.

Info: redakcja NB/AD / STENA LINE

Foto: © Antoni Dubowicz 2020

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież