18sierpień2022     ISSN 2392-1684

Aktualności

COSTA FASCINOSA gościła dziś w Gdyni

COSTA FASCINOSA DSC 0128

No i udało się, cumownicy nie musieli długo czekać. Nieco po czasie wyszła z portu o 18:55 COSTA FASCINOSA. Lekko spóźniona (miała wyjść 10 minut wcześniej), ponieważ nie doliczono się kilku spóźnialskich pasażerów, którzy w godzinie wyjścia biegli dopiero wzdłuż nabrzeża do otwartego jeszcze luku na dziobie wycieczkowca.

Rzadko widuje się tak aktywnych niemieckich turystów (COSTA mierzy bez mała 300 metrów, a więc 3/4 okrążenia stadionu), choć złośliwi mogli by powiedzieć, że bardziej niż sprint przypominało to świński trucht. Zostawmy jednak ten temat, wyrażenie brzydko się kojarzy, zostańmy lepiej przy biegu. Ostatecznie wyjście opóźniło się o zaledwie 10 minut.

Dzięki temu jednak udało się ciekawe ujęcie. Tuż za główkami wejściowymi do portu COSTA FASCINOSA minęła się z wracajacym z Karlskrony promem STENA VISION. W kadrze znalazł się też trzeci stateczek, wychodzący z Gdyni PILOT-1, mający odebrać z pokładu wycieczkowca wyprowadzającego go pilota, pana kpt. ż. w. Zbigniewa Tyszko.  

Nie było tłumów przy pożegnaniu, wyjście statku obserwowało kilka, może kilkanaście osób, zgromadzonych na tarasie widokowym Muzeum Emigracji i na Nabrzeżu Fińskim (to nowe, fajne miejsce udostępnione publiczności). Przy okazji obejrzeli też cumowanie STENY w nowym terminalu promowym, więc przyjście opłaciło im się podwójnie!

Info: red NB/AD

Foto: © Antoni Dubowicz 2022

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież