25wrzesień2023     ISSN 2392-1684

Aktualności

STENA ESTELLE jest już w Gdyni

STENA ESTELLE DSC 0430

W pierwszy rejs do Karlskrony wyjdzie w niedzielę, 4 września o godzinie 21.00. Dzień wcześniej w nowym Publicznym Terminalu Promowym w Gdyni odbędzie się uroczystość nadania jej imienia STENA ESTELLE. Do portu przyszła jednak już dziś, z Gdańska, gdzie w stoczni Remontowa wykonano ostatnie prace przygotowujące ją do służby. Pilotował ją kapitan ż.w. Tomasz Dobrzyński, asystował holownik FAIRPLAY XVI pod dowództwem kapitana Wojciecha Gostępskiego.

Do portu weszła o godzinie 10:38 i przycumowała do nabrzeża Polskiego prawą burtą, dokonując pierwszej przymiarki do terminalu od strony rufy. Na godzinę 15.00 zaplanowany jest z pewnością atrakcyjny widowiskowo obrót i ponowne podejście lewą burtą - przymiarka od strony dziobowej. Testy zakończyć się mają o godzinie 18.30, po czym statek uda się na kilkudniowy postój w chwilowo jeszcze nieokreślonym miejscu.

Przypomnijmy, STENA ESTELLE to pierwszy z dwóch nowych promów klasy E-Flexer (drugim będzie bliźniacza STENA EBBA), które wprowadzone zostaną na linię Gdynia – Karlskrona, zastępując pływające obecnie mniejsze jednostki STENA VISION i STENA SPIRIT. Nowe promy mają długość 240 metrów i oferują 263 kabiny, miejsce dla 1200 pasażerów oraz pojemność ładunkową wynoszącą 3600 metrów.

Info: redakcja NB/AD

Foto: © Antoni Dubowicz 2022 

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież