25wrzesień2023     ISSN 2392-1684

Aktualności

STENA EBBA w przededniu wyjścia w inauguracyjny rejs do Szwecji

Stena EBBA Gdynia Stena Line foto naszbaltyk

Dla szwedzkiego przewoźnika STENA LINES rok zaczyna się z przytupem. W swój pierwszy rejs do Karlskrony wyruszy jutro STENA EBBA, najnowszy prom Steny, zbudowany w Chinach 240 metrowy ro-pax typu E-Flexer, bliźniacza jednostka wprowadzonego jesienią na linię statku STENA ESTELLE. Docelowo STENA EBBA zmieni STENĘ VISION, która wiosną tego roku przejdzie na ważną, dynamicznie rozwijającą się linię Cherbourg - Rosslare.

Odejście EBBY od publicznego terminalu promowego w Gdyni zaplanowane jest na godzinę 21:00. Będzie to specjalny, wyjątkowy dzień w ruchu promowym, z Gdyni wyjdą bowiem nie dwa, jak zwykle, lecz trzy promy pasażerskie do Szwecji: o 9:00 rano STENA ESTELLE, o 21:00 STENA EBBA i o 23:30 STENA SPIRIT.

Chwilowo STENA EBBA stoi jeszcze przy nabrzeżu Amerykańskim, ukryta przed wzrokiem ciekawskich. Jutro będzie szansa zobaczyć ją dochodzącą do przystani promowej. Może stać się to już rano, tuż po wyjściu ESTELLI. Na razie jednak nie mamy jeszcze żadnych informacji. Śledźcie więc intensywnie ruch statków, bo będzie się działo!

Info: red NB/AD

Foto: © Antoni Dubowicz 2023

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież