22czerwiec2024     ISSN 2392-1684

Aktualności

Królowa w Gdyni

QUEEN VICTORIA aDSC 0323Na Króla Georga przyjdzie nam jeszcze poczekać, jeszcze go nie zbudowali, w zastępstwie cieszmy się więc Królową. Do Gdyni weszła dziś rano QUEEN VICTORIA, acz bez fanfar i bez brytyjskiej flagi. Czy to początek końca British Empire? Trudno ocenić, w każdym razie z pewnością nie jest to oznaką królewskiego stylu.

QUEEN VICTORIA zatrzymała się przy nabrzeżu Francuskim naprzeciw Muzeum Emigracji. Jej pobyt nie potrwa długo, według harmonogramu opuścić ma Gdynię już o 17:15.

Sam statek, jeden z wycieczkowców klasy Vista (prodobnie jak QUEEN ELIZABETH), to wyraz skromności. Ze swoim tonażem GT wynoszącym 90.049 jest to najmniejszy wycieczkowiec Cunarda (nawet nie 300 metrów długości!). Na pokładzie ma więc zaledwie siedem restauracji, trzynaście barów, trzy baseny, salę widowiskową i teatr. Czyli skromnie. Dwa tysiące biednych turystów, obsługiwanych przez 900osobową załogę nie ma się specjalnie gdzie rozerwać. Szczęśliwie weszli do Gdyni, gdzie czeka na nich atrakcji bez liku, jak na ten przykład … W każdym razie nie pada i jest ciepło!

Będzie to jedyna w tym roku wizyta VICTORII w Gdyni, kto więc chce ją zobaczyć, niech śpieszy czym prędzej na Ostrogę Pilotową!

Info i foto: red. NB/© Antoni Dubowicz 2023

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież