16październik2021     ISSN 2392-1684

Galeria jednego kadru

GALERIA JEDNEGO KADRU / 140

140 DSC 0616a

Gdańsk, 12 kwietnia 2017

Portfel zamówień gdańskiej „Remontowej” jest przepełniony, przy nabrzeżach panuje tłok jak za czasów największej prosperity. Nie jest więc specjalnie trudno złapać takie stoczniowe kadry jak ten.

Na rufowym pokładzie chemikaliowca „Iver Prosperity” (jakże pasująca do sytuacji nazwa!) stoją rusztowania. Trwają prace konserwacyjne przy konstrukcji zrzucającej łódź ratunkową.

Za nim widoczna jest niebieska rufa 240 metrowej jednostki wydobywczo-magazynowo-terminalowej (FPSO) „Aoka Mizu”. Operatorem tego statku, jeśli można go jeszcze nazwać statkiem, jest Bluewater, eksploatujący własną flotę jednostek FPSO, przystosowanych do pracy w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Do floty tej należą „Acqua Blu”, „Ayer Biru”, „Lan Shui”, „Uisge Gorm”, „Glas Dowr”, „Bleo Holm”, „Haewene Brim”, „Munin” - no i „Aoka Mizu”. Ciekawostką jest, że nazwy wszystkich jednostek (poza jednym wyjątkiem) znaczą właśnie Bluewater –„ Błękitna Woda” – pisane jednak w różnych językach, w zależności od akwenu dzialania. 

© Antoni Dubowicz 

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Więcej GALERII JEDNEGO KADRU