05kwiecień2020     ISSN 2392-1684

Kaszubskie Łodzie pod Żaglami 2018 – pomiędzy jednym a drugim, czyli odcinek 2 ½

00 DSC0203

Niedziela, 29 lipca 2018.

Co zrobić, jeśli w wyemitowanym już, zakończonym czteroodcinkowym serialu, „zapomniano” o jednym odcinku? W którym pozostał on na starcie? Zapomnieć, uznać, że go wcale nie było? A może wyemitować jako coś całkiem odrębnego? Czy też wepchnąć go jeszcze na siłę gdzieś pomiędzy? Lecz jeśli tak, to z jakim numerem, by zachować jakąś chronologię akcji?

Z tym dylematem walczę od momentu opublikowania ostatniej, trzeciej części relacji (która miała być czwartą) z tegorocznych, czterdziestych regat „Kaszëbscziëch Bôtów Pòd Żôglamë” w Chałupach. Co zrobić? Po namyśle zdecydowałem się jednak na publikację. Skoro już te fotki są, niech się nie marnują! A co z numerem? Cóż, skoro między 2 i 3 nie mieści się nic całego, dajmy czegoś pół! I tak wyszło 2 ½.

Cóż zobaczymy w części 2 ½? Zobaczymy mistrza ceremonii podczas odprawy, demonstrującego zabawkę do produkcji sygnału startowego. Zobaczymy odejście łodzi od pomostu, stawianie żagli i ustawianie się na pozycji startowej. Okres pół godziny pomiędzy 13:19 i 13:49, pomiędzy relacją z części drugiej i trzeciej. Oczywiście lwia część tego odcinka to stawianie żagli na PUCCZANCE, bo to przecież „moja” łódź, odkąd stopa moja stanęła na jej gościnnym pokładzie – i nie mogłoby przecież być inaczej! Tym bardziej, że nastawiamy się co najmniej na zwycięstwo.

Ale nie ma czasu na gadanie, już zaczęło się odliczanie. Dziesięć, dziewięć……

© Antoni Dubowicz 2018

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Przeczytaj również: