31październik2020     ISSN 2392-1684

Krótka wyprawa „Aurory-G”

DSC 0248a

Zbudowany w  2012 w brazylijskiej stoczni Inace w Fortalezie „Siem Carajas“ to tzw. Offshore Tug/Supply Ship, służący zasadniczo jako „crew boat” do szybkiego przewozu załóg na platformy wiertnicze.

„Siem Carajas“ został zmodernizowany i przebudowany w roku 2016 w stoczni Damen Shiprepair Harlingen. Zleceniodawca, Siem Offshore Poland Sp.z. O.O., życzył sobie, by przede wszystkim powiększyć na nim liczbę miejsc dla pasażerów z 10 do 50.

Przemianowany 1 listopada 2017 na „Aurora-G” statek stoi od ponad roku w Gdyni na końcu nabrzeża Angielskiego przy nie należącym już do portu Molo Dalmoru. Tam znalazła też miejsce w kilku kontenerach i hali namiotowej „stocznia” GloMar Marine (Globaltic Marine Shipyard). Tutaj, na skrawku nabrzeża praktycznie bez żadnego zaplecza, od wielu lat serwisuje się, przebudowuje, a nawet buduje nowe statki dla holenderskiego armatora GloMar Offshore B.V.

Tutaj również dłubie się na „Aurorze-G”, która wyruszyła dziś w swój pierwszy, króciutki rejs wewnątrz portu - z nabrzeża Angielskiego na Francuskie. Zdjęcie zrobiłem jej o godzinie 11:20 w przerwie między jednym a drugim opadem śniegu. Dwie godziny później „Aurora” była już z powrotem przy nabrzeżu Angielskim.

Zobaczymy, kiedy się stamtąd ponownie ruszy. I czy w ogóle?

© Antoni Dubowicz, 16 grudnia 2018

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Przeczytaj również: