31październik2020     ISSN 2392-1684

Parowiec „Okoń” już przy Nabrzeżu Wyposażeniowym!

00 100 3559a

Portal naszbaltyk.com zaangażował się mocno w sprawę przebudowy zabytkowego holownika „Okoń” na wycieczkowy parowiec na Motławie, kibicuje temu wydarzeniu i popiera je jak może.

Do tej pory ukazał się już cały szereg artykułów na temat tej jednostki. Ostatni materiał dotyczył szczęśliwego wodowania „Okonia” w dniu 13 kwietnia 2017 roku w Stoczni Rybackiej „Spawmet” w Gdańsku. Od tego momentu upłynął już miesiąc. Po wodowaniu statek pozostał przez jakiś czas zacumowany do slipu, aby stoczniowcy mieli czas, by „wyłapać” ewentualne przecieki kadłuba. Żadnych przecieków jednak nie stwierdzono i holownik został przemieszczony do nabrzeża wyposażeniowego.

W pierwszej kolejności, jak na prawdziwy PAROWIEC przystało, „Okoń” znów otrzymał wspaniały, wysoki, rurkowaty komin. Aktualnie trwa wyposażanie maszynowni i modernizacja sterówki.

Napiszę o tym więcej w kolejnym artykule, kiedy ponownie odwiedzę „Okonia” w połowie przyszłego tygodnia. Jest to już naprawdę ostatni gwizdek, jako że armator planuje koniec remontu na początek czerwca.

Dzisiaj jednak, korzystając z dobrych warunków pogodowych, wybrałem się do Gdańska, aby zrobić kilka zdjęć z postępu robót. Plan miałem przygotowany szczegółowo - część ujęć zrobiłem z mostu kolejowego nad Martwą Wisłą, a pozostałe zza płotu. O wejściu w niedzielę na teren stoczni można było zapomnieć.

Mam nadzieję, że tych kilka wybranych fotek spodoba się czytelnikom Naszego Bałtyku.

© Andrzej Patro, niedziela, 14 maja 2017 roku

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Komentarze  

0 #2 Andrzej 2017-05-15 06:31
Dzięki Waldek !
Grzechem byłoby nie skorzystać z takiej wspaniałej pogody. Tym bardziej, że słoneczko świeciło mi za plecami. Pozdrawiam A
Cytować
0 #1 Waldemar 2017-05-14 21:42
Andrzej super zdjęcia :-)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież