22czerwiec2024     ISSN 2392-1684

Gdynia Sails 2014 - z pokładu Pilota

Z pokladu pilota album Antoniego Dubowicza okładka

Album „Z pokładu Pilota” ze zdjęciami Antoniego Dubowicza jest wyjątkowym wydawnictwem ukazującym pracę pilotów w gdyńskim porcie, głównie podczas zlotu żaglowców w 2014 roku. Na prawie 200 fotografiach laicy i „szczury lądowe” mogą zobaczyć, w jaki sposób trafiają do naszego portu statki i jak wygląda codzienna praca uwijających się na przybrzeżnych wodach statków-pilotów. Dodatkowo na zdjęciach uwiecznione są piękne żaglowce, które odwiedziły gdyński port w lipcu 2014 roku.

Książka w cenie 58 złotych jest jeszcze do nabycia w księgarni internetowej czec.pl (kliknijcie w ten link)

Wydawnictwo to stanowi zarazem zapis pracy pilotów, jak i dokumentację zlotu żaglowców, który miał miejsce w Gdyni latem 2014 roku. Ideą przyświecającą powstaniu albumu było przede wszystkim ukazanie codziennego trudu pilotów portowych. 

Autorem publikacji jest Antoni Dubowicz – związany z Gdynią architekt i miłośnik spraw morskich, współwydawca portalu internetowego naszbaltyk.com.

Od autora:

... wszystko zaczęło się od tej akwareli. „Pilot 5 wychodzi w morze” poszedł na aukcję 22 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uzyskane za niego pieniądze trafiły do potrzebujących, akwarela zaś do kpt. ż. w. Ryszarda Wróbla, szefa pilotów gdyńskiego UNIPIL-u.

Dzięki temu stały się dla mnie dostępne pokłady „Pilotów” - i to nie tylko w Gdyni, ale również w Gdańsku. Narodził się już na nich cały szereg fotoreportaży, które ukazują się w internetowym czasopiśmie „naszbaltyk.com”

Z pokładów obu gdyńskich „Pilotów” miałem również okazję obserwować w sierpniu ub. roku Gdynia Sails 2014, największe żeglarskie wydarzenie w Polsce. Efektem tych sierpniowych dni jest album, który oddaję teraz w Wasze ręce.

Z pokładu Pilota Album Antoniego Dubowicza spis treści

Album Antoniego ubowicza Z Pokładu Pilota

Z pokładu pilota publikacja Antoniego Dubowicza
Format: 290 x 205 mm
Objętość: 132 str
Oprawa: Twarda
Wydanie: Gdynia 2015
Wydawnictwo: REGION

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Komentarze  

+1 #1 Damroka 2015-12-04 15:07
Brakuje informacji gdzie mozna album kupic. W ksiegarniach, nawet w Rozy Wiatrow, nie widzialam. Prosze jeszcze o ten "drobny" szczegol.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież