- Utworzono: 11 styczeń 2018
Czysty Bałtyk - cz. 1: sieci widma
Celem projektu "Czysty Bałtyk" jest usuwanie z dna Bałtyku utraconego sprzętu połowowego (tzw. sieci widm) oraz zwiększenie świadomość społeczeństwa i użytkowników morza na temat porzuconych sieci rybackich i ich wpływu na środowisko.
Projekt realizowany przez Wolińskie Stowarzyszenie Rybaków, Zrzeszenie Rybaków Morskich – Organizacja Producentów Władysławowo, Grupę Kołobrzeską – Organizacja Rybaków Łodziowych, Darłowską Grupę Producentów Ryb i Armatorów Łodzi Rybackich oraz Stowarzyszenie Rybaków Łodziowych „Mierzeja”, w oparciu o Program Operacyjny „Rybactwo i Morze 2014-2020” w ramach poddziałania „Zbieranie utraconych narzędzi połowowych i odpadów morskich”.
- Utworzono: 29 listopad 2017
GŁOS „FRANUSIA”
Po przeszło 110 latach pracy służbę zakończył na początku tego roku „Franuś”, najstarszy polski holownik.
„Franuś” zbudowany został w 1905 roku w Maschinenfabrik J. H. N. Wichhorst w Hamburgu jako parowiec. W 1928 lub 1931 roku kupiło go Polsko-Skandynawskie Towarzystwo Transportowe „Polskarob” i ściągnęło do Gdyni. Od tej pory pływał przez nieomal 90 lat, z wojenną przerwą jedynie, pod polską banderą. Odbudowany ze zniszczeń wojennych w Gdyni w 1949 roku, pracował tam jako holownik gospodarczy.
- Utworzono: 13 czerwiec 2017
GONIĄC "ARTANIĘ" | Na pokładzie Pilota-5
Wejście wycieczkowca Artania do Gdyni w dniu 30 czerwca 2015. Zdjęcia robione z pokładu "Pilota-5", wracającego z redy do portu.
- Utworzono: 11 wrzesień 2017
Wyjście wycieczkowca "COSTA PACIFICA" | Gdynia, 15.08.2017
Costa Pacifica "wychodzi" z Portu Gdynia.
- Utworzono: 16 maj 2017
M/Y CPT MORGAN schodzi na wodę - Stocznia SZKUNER
Stocznia "Szkuner" we Władysławowie / 18.04.2017.
