28marzec2023     ISSN 2392-1684

Model kontenerowca MOL Brawo dla Akademii Morskiej w Gdyni

kontenerowiec model dla AKADEMII

W Sali Senatu odbyło się uroczyste przekazanie Akademii Morskiej w Gdyni modelu statku ,,MOL Brawo” typ B ufundowanego przez Spółkę MOL (Europe) B.V. Aktu przekazania na ręce JM Rektora prof. zw. dr hab. Piotra Jędrzejowicza dokonał Dyrektor Generalny Reiner Zimbalski. Model powstał w Pakistanie i przypłynął do Gdyni w kontenerze. Mierzy prawie 2 m długości i waży 65 kg. Statek którego model wykonano wybudowany został w 2014r. pływa pod banderą Hong Kongu. Wymiary kontenerowca to 337 x 48m.

 Model kontenerowca dla Akademii Morskiej

Spółka MOL (Europe) B.V. będąca europejskim oddziałem japońskiego armatora kontenerowego Mitsui O.S.K. Lines, Ltd. przyniosła do Trójmiasta nowy projekt inwestycyjny oraz rozpoczęła współpracę z Akademią Morską w Gdyni. 9 lipca 2014r. w Gdyni, MOL (Europe) B.V. oraz Akademia Morska w Gdyni podpisały Porozumienie o współpracy mające na celu przybliżenie systemu edukacji do wymagań stawianych przez firmy z sektora spedycji i logistyki. Jest to efekt decyzji podjętej przez japońskiego armatora, o rozszerzeniu zakresu operacji realizowanych dotąd w Trójmieście. Mitsui O.S.K. Lines, Ltd. powstało w 1884 roku w wyniku fuzji linii Mitsui oraz jednej z największych na świecie firm spedycyjnych – Oska Shosen Kaisha. Grupa, z siedzibą w Tokio zatrudniająca ok. 10 tys. osób, w ponad 400 lokalizacjach. MOL (Europe) B.V. od 2007 r. prowadzi „central booking office” w Gdyni. Dobre doświadczenia skłoniły spółkę do założenia nowego biura w Gdańsku, dzięki czemu powstaną dodatkowe miejsca pracy w tym sektorze (planowane zatrudnienie 60 osób).

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni z faktu, że MOL (Europe) B.V. docenił nas jako atrakcyjną lokalizację dla projektów z zakresu spedycji i logistyki. Jesteśmy również dumni ze współpracy, jaką MOL (Europe) B.V. zawiązał z Akademią Morską w Gdyni. Bliska kooperacja biznesu z sektorem edukacyjnym zawsze przynosi korzyści obu stronom i tę właśnie perspektywę promuje Invest in Pomerania” – mówi Ryszard Świlski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego. Nawiązanie współpracy światowego lidera wśród przewoźników kontenerowych z największą w Polsce wyższą szkołą morską, stanowi zarówno atrakcyjną propozycję dla studentów, jak i dla firm z sektora. "Jako relatywnie nowy pracodawca w Polsce, zapewniający atrakcyjne miejsca pracy, cieszymy się z nawiązanej współpracy z prestiżową Akademią Morską w Gdyni, liderem w swojej dziedzinie. Dzięki współpracy, młodzi ludzie będą mieli szansę na zdobycie specjalistycznej wiedzy i doświadczenia w sektorze spedycji i logistyki. " - komentuje Jochen Veldmann, Executive Director MOL (Europe) B.V. Centrum usług wspólnych w Gdańsku stanowić będzie główną część działalności firmy, obsługując takie procesy, jak cargo planning, booking processing oraz equipment management services (usługi zarządzania sprzętem) na całą Europę.

„Wybór Trójmiasta nie był przypadkowy - na trójmiejskim rynku pracy dostępnych jest wielu specjalistów z sektora logistyki oraz spedycji, którzy oferują wysoką jakość usług”- podkreśla Marcin Piątkowski –Dyrektor Invest in Pomerania. Studenci Akademii Morskiej będą mieli możliwość udziału w stażach w MOL (Europe) B.V., a najlepszy student z grupy otrzyma stypendium przyznawane na cały okres studiów. Szkolenia będą się skupiać na branży w zakresie działalności MOL (Europe) B.V., aktualnych problemach rynkowych oraz ważnych celach biznesowych.

Ponadto studenci będą się uczyć podstawowych umiejętności zawodowych. „Współpraca z MOL (Europe) B.V. stwarza nowe możliwości rozwoju zawodowego dla naszych studentów. MOL (Europe) B.V. jest firmą światowej klasy i jestem dumny, że wybrali nasz region, znany w Europie jako doskonałe centrum kształcenia w sektorze morskim, żeby rozwijać swoją działalność. Z niecierpliwością czekam na owocną współpracę i jej obiecujące efekty” – mówi Prof. zw. dr hab. Piotr Jędrzejowicz, rektor Akademii Morskiej w Gdyni.

MOL (Europe) B.V. jest europejskim oddziałem japońskiego armatora kontenerowego Mitsui O.S.K. Lines. Ltd., prowadzi jeden z najbardziej rozbudowanych systemów transportowych i dystrybucyjnych na świecie. Oferuje możliwości logistyczne obejmujące transport drogowy, kolejowy, morski i lotniczy oraz magazynowanie i dystrybucję, wspieraną przez rozległą sieć transmisji danych. Mitsui O.S.K. Lines, Ltd. jest właścicielem/operatorem floty około 958 statków stworzoną ze statków kontenerowych, pół-kontenerowych, do przewozu samochodów, gazowców, zbiornikowców, statków pasażerskich i innych.


Źródło: am.gdynia.pl

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież