28marzec2023     ISSN 2392-1684

Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

nb

Centrum Nauki Experyment w Gdyni jest instytucją kultury, której celem jest łączenie nauki i zabawy w atrakcyjną formę spędzania czasu na interaktywnych wystawach oraz poprzez prowadzenie działań komunikujących naukę. Centrum Nauki EXPERYMENT pozwala gościom na efektywne przyswajanie wiedzy, pomaga zrozumieć otaczające procesy, a także pobudza ciekawość świata.

Cztery główne wystawy nowego Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni:

- HYDROŚWIAT
- DRZEWO ŻYCIA
- AKCJA: CZŁOWIEK
- NIEWIDOCZNE SIŁY

HYDROŚWIAT

Stanowiska dostarczają odwiedzającym mnóstwo zabawy, a przy tym dają możliwość zdobycia wiedzy hydrologicznej. Na wystawie, wcielając się w rolę inżynierów, konstruując i wprawiając w ruch skomplikowane mechanizmy, poznajemy działanie śluzy, tamy, śruby Archimedesa, a nawet mamy szansę stworzyć dwumetrowy wir wodny!

DRZEWO ŻYCIA

Spektakularne stanowisko, które jednocześnie służy jako taras widokowy tej części przestrzeni wystawienniczej. Doświadczymy na własnej skórze trzęsienia ziemi, a także zrozumiemy jak orientują się w przestrzeni nietoperze. Można również sprawdzić się w wirtualnym wyścigu z tymi wolniejszymi i tymi szybszymi zwierzętami. Kolejną atrakcją są też stanowiska paleontologiczne.

AKCJA: CZŁOWIEK

 Goście – odkrywcy poznają tu tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu. Interaktywne stanowiska odpowiedzą między innymi na pytania: jak jesteśmy zbudowani? Jak funkcjonują nasze zmysły i czy potrafią nas oszukać? Odwiedzający stają się małą krwinką w wielkim sercu, mogą także przeprowadzić wirtualną operację  i sprawdzić, jak będą wyglądać za 30 lat!

NIEWIDOCZNE SIŁY

Wystawa NIEWIDOCZNE SIŁY udowadnia nam, że nie trzeba studiować wzorów i wykresów, aby lepiej zrozumieć dziedzinę nauki, jaką jest fizyka.

Interaktywne stanowiska pozwalają przyswoić naszym gościom naturę dźwięku czy istotę elektryczności i magnetyzmu. Mają oni również okazję przekonać się, w jaki sposób prawa fizyki ułatwiają podniesienie samochodu jedną ręką lub wzmocnienie naszego uchwytu tak, aby bez trudu podnieść bardzo ciężki kamień.

 

Ceny biletów:

 Bilet normalny - cena 20 zł (osoby pełonoletnie)

 Bilet ulgowy*/grupowy - cena 12 zł (dzieci powyżej 2 lat, mł ucząca się do 26 lat za okazaniem ważnej legitymacji, seniorzy 70+, wszystkie grupy liczące 10 osób i więcej bez względu na wiek).

 Bilet rodzinny 2+1 - cena 50 zł (przysługuje rodzicom lub opiekunom z dziecmi. Upoważnia do wstępu 3 osoby, w tym 2 dorosłe i 1 dziecko w wieku od 2 do 18 lat).

 Bilet rodzinny 2+2 - cena 58 zł (przysługuje rodzicom lub opiekunom z dziećmi. Upoważnia do wstępu 4 osoby, w tym 2 dorosłe i 2 dzieci w wieku od 2 do 18 lat).

 Bilet rodzinny 2+3 - cena 66 zł (przysługuje rodzicom lub opiekunom z dziećmi. Upoważnia do wstępu 5 osób, w tym 2 dorosłe i 3 dzieci w wieku od 2 do 18 lat).

 Bilet rodzinny 2+4 - cena 74 zł (przysługuje rodzicom lub opiekunom z dziećmi. Upoważnia do wstepu 6 osób, w tym 2 dorosłe i 4 dzieci w wieku od 2 do 18 lat).

 Bilet rodzinny 2+5 - cena 82 zł (przysługuje rodzicom lub opiekunom z dziecmi. Upoważnia do wstępu 7 osób, w tym 2 dorosłe i 5 dzieci w wieku od 2 do 18 lat).

 Wstęp bezpłatny: Dziecko do 2 lat, 1 opiekun grupy na 10 osób, 1 opiekun towarzyszący osobie niepełnosprawnej w stopniu znacznym.

 

Centrum Naukowe Experyment w Gdyni - godziny otwarcia.

 Wtorek - Piątek: 09:00 - 18:00

 Sobota - Niedziela: 10:00 - 19:00

 Poniedziałek: NIECZYNNE

 

 Parkowanie

 Goście indywidualni:

 Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych, gorąco zachęcamy do korzystania z publicznych środków transportu dostępnych w naszym mieście. Nasze Centrum znajduje się przy głównym ciągu komunikacji autobusowej i trolejbusowej (przystanek Park Naukowo-Technologiczny) oraz nieopodal stacji Szybkiej Kolejki Miejskiej (przystanek SKM Gdynia – Redłowo).

 Podróżującym samochodami proponujemy korzystanie z parkingu Hali Sportowo – Widowiskowej „Gdynia” przy ulicy Kazimierza Górskiego 8 lub parkingu GOSiRu przy ul. Olimpijskiej 5/9. Wskazane parkingi znajdują się 5-minut drogi spacerem od wejścia na wygodną kładkę (nad torami), która prowadzi do Centrum Nauki EXPERYMENT.

 Grupy zorganizowane:

 Istnieje możliwość wjazdu autokarem na teren Pomorskiego Parku Naukowo – Technologicznego. Parking dla autokarów znajduje się na tyłach Centrum Nauki EXPERYMENT – pomiędzy linią torów kolejowych a budynkiem naszego Centrum (wjazd od Alei Zwycięstwa). 

mapka CNE Gdynia 2013

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

Al. Zwycięstwa 96/98
81-451 Gdynia
NIP: 5862277972
REGON: 221715245
tel.: +48 58 500 49 94
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.experyment.gdynia.pl

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter