17czerwiec2019     ISSN 2392-1684

Aktualności

Morska Stocznia Remontowa Gryfia nie może być firmą na której ma być reaktywowany przemysł stoczniowy w Szczecinie

MSR GRYFIA

Morska Stocznia Remontowa Gryfia nie może być firmą na której ma być reaktywowany przemysł stoczniowy w Szczecinie - tak uważają członkowie stowarzyszenia na rzecz odbudowy przemysłu okrętowego.

Jak informuje Radio Szczczecin lobbują, aby to na bazie Szczecińskiego Parku Przemysłowego odbudowywać stocznię w Szczecinie. Członkowie stowarzyszenia na rzecz odbudowy przemysłu okrętowego twierdzą, że Gryfia jest w złej sytuacji ekonomicznej. To Szczeciński Park Przemysłowy ma zdolności kredytowe - mówi Andrzej Banaszek z Towarzystwa Okrętowców Polskich Korab.

- Nam zależy na tym, żeby nie popełnić tego błędu, żeby jako dominujący podmiot gospodarczy znowu wybrać stocznię remontową Gryfia. Ponieważ istnieje niebezpieczeństwo, że po prostu pewne długi mogą być spłacane z nie swojego majątku. Czyli majątku z ewentualnie wchłoniętego Szczecińskiego Parku Przemysłowego - mówi Banaszek.

Zwolennikiem reaktywacji dużej stoczni w Szczecinie w oparciu o Szczeciński Park Przemysłowy jest też profesor Henryk Babis z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Jego zdaniem warto reaktywować przemysł stoczniowy na Pomorzu Zachodnim.

- Reaktywacja przemysłu stoczniowego w Szczecinie daje choćby w mieście i województwie tzw. wtórne zatrudnienie. Czyli nie tylko zatrudnienie w przemyśle okrętowym, tylko w całym systemie gospodarczym i społecznym okolic - mówi Babis.

Spółka pod nazwą Szczeciński Park Przemysłowy zarządza terenami dawnej Stoczni Szczecińskiej. Ministerstwo Gospodarki Morskiej uważa, że to właśnie Gryfia powinna dać szyld pod którym odbudowana zostanie duża stocznia w Szczecinie. Ostateczne decyzje jednak nie zapadły.

Fot. msrgryfia.pl
Źródło: Radio Szczecin / radioszczecin.pl

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież