24lipiec2021     ISSN 2392-1684

tallinn parada ZAWISZA CZARNY 2021

Pierwszy etap Regat Bałtyckich właśnie się rozpoczął

500 mil morskich i tylko dwanaście dni na dopłynięcie do Szczecina. Pierwszy etap Regat Bałtyckich właśnie się rozpoczął. Żaglowce wypłynęły z Tallinna i kierują się do litewskiej Kłajpedy.

Regaty na Bałtyku to jedne z najchętniej wybieranych wydarzeń przez wielkie żaglowce. Mimo odwołania regat the Tall Ships Races 2021, trzy porty - Tallinn, Kłajpeda i Szczecin – postanowiły połączyć siły i wspólnie zorganizować Regaty Bałtyckie 2021.

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 40
Kino z widokiem na Port Gdańsk 2021

Kino z widokiem na Port Gdańsk - Harmonogram seansów

Po sukcesie ubiegłorocznej edycji Kina Letniego na Stogach, również w te wakacje, Port Gdańsk wspólnie z DCT Gdańsk organizują seanse filmowe pod chmurką. Start już w ten piątek 16 lipca o godz. 21.30. Wstęp jest darmowy.

Lato, plaża, leżaki, szum fal i filmy, a w tle charakterystyczny dla Gdańska i dzielnicy Stogi portowy krajobraz – z unikalnym widokiem na największy na Bałtyku terminal kontenerowy DCT Gdańsk. W tej wyjątkowej, wieczornej atmosferze będzie można w najbliższym tygodniach oglądać filmy na plaży.

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 54
Szczecin Zagle 2021

Szczecin - Żagle 2021

Trwają przygotowania do największej imprezy tego sezonu – Żagli 2021! Żeglarski Szczecin Zaprasza. Przed nami wydarzenie o charakterze żeglarskim, które będzie obfitowało w wiele atrakcji dla całej rodziny.

W „normalnym” czasie właśnie odliczalibyśmy dni od finału regat the Tall Ships Races. Pandemia sprawiła jednak, że tegoroczne regaty wielkich żaglowców zostały odwołane, a trasa wyścigu przełożona na rok 2024. Jednak Szczecin nadal jest w grze. Dla mieszkańców, przedsiębiorców i turystów przygotowujemy wydarzenie, jakiego jeszcze u nas nie było – Żagle 2021. Żeglarski Szczecin Zaprasza!

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 87
1 kolizja Czarnej Perly Gdansk 2021

Gdańsk - Kolizja "Czarnej Perły" i pogłębiarki na Motławie

Do zderzenia doszło w środę, 14 lipca, po godz. 15. Jak wynika z relacji świadków, pasażerski statek turystyczny "Czarna Perła" uderzył lewą burtą w znajdującą się na rzece pogłębiarkę.

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 102
TT Line drugi prom Green Ship wodowanie

TT-Line świętuje udane wodowanie drugiego promu Green Ship

W 2018 roku TT-Line złożyło zamówienie na budowę nowego promu Green Ship (Zielony Statek), który dołączy do floty TT-Line w 2022 roku i będzie operowany, jako nowy „Nils Holgersson” na Morzu Bałtyckim. Zamówienie realizuje chińska stocznia Jiangsu Jinling.

Wraz z dzisiejszym wodowaniem drugiego promu Green Ship, TT-Line osiągnęła kolejny ważny kamień milowy w swoim nowym projekcie budowy statków LNG.

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 66