16grudzień2018     ISSN 2392-1684

Aktualności

Modernizacja infrastruktury na Nabrzeżu Indyjskim to kolejna inwestycja Portu Gdynia

1 Port Gdynia kontynuuje szereg inwestycji w swoją infrastrukturę i ogłasza kolejny przetarg

Port Gdynia kontynuuje szereg inwestycji w swoją infrastrukturę i ogłasza kolejny przetarg. Tym razem spółka szuka wykonawcy, który zmodernizuje torowisko niezbędne do obsługi kontrahentów przy Nabrzeżu Indyjskim. Gdyński port chce przebudować łącznie około 1,7 kilometra torów, do tego dojdą także dodatkowe elementy.

„Przebudowa nawierzchni kolejowo-drogowej wraz z przebudową uzbrojenia podziemnego w I strefie Nabrzeża Indyjskiego” - to pełna nazwa zadania, które jest obiektem przetargu nieograniczonego ogłoszonego przez Port Gdynia. Spółka szuka firmy, która – według wstępnych założeń – w drugiej połowie 2020 roku zakończy kompleksową modernizację portowej infrastruktury.

Głównie chodzi o transport kolejowy – w ramach prac modernizacji doczeka się łącznie około 1700 metrów torowisk, powstaną nowe rozjazdy typu portowego. Istotną częścią projektu będzie też odwodnienie torów i przebudowa podziemnej infrastruktury, ponadto szykują się zmiany w układzie drogowym. Pomimo tego, wykonawca będzie musiał w trakcie robót zagwarantować ciągłość obsługi ruchem kolejowym dla pobliskich terminali. Wszystko po to, żeby Nabrzeże Indyjskie już w trzecim kwartale 2020 roku poprawiło jakość usług i konkurencyjność Portu Gdynia.

- Dokładamy starań, aby infrastruktura udostępniana naszym kontrahentom była w najwyższym stopniu dostosowana do ich wymagań, a co za tym idzie znakomicie odpowiadała wymogom rynkowym - komentuje Grzegorz Dyrmo, wiceprezes zarządu Portu Gdynia.

2 Port Gdynia kontynuuje szereg inwestycji w swoją infrastrukturę i ogłasza kolejny przetarg

Inwestowanie w infrastrukturę to ważny element dalszego rozwoju i modernizacji obszaru Portu Gdynia. Przypomnijmy, że już wcześniej udało się rozpocząć budowę nowego terminalu promowego czy budowę obrotnicy i pogłębianie basenów portowych, a władze spółki starają się też między innymi o wielomilionowe unijne dofinansowanie na utworzenie terminalu intermodalnego. Opublikowano też koncepcję budowy Portu Zewnętrznego.

Wykonawcy zainteresowani pracami na Nabrzeżu Indyjskim mogą składać oferty do 22 marca 2018 roku. Przetarg ma formę przetargu nieograniczonego.


Fot. mat. prasowe

Źródło: gdynia.pl

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież