31październik2020     ISSN 2392-1684

Aktualności

Komisarz Komisji Europejskiej ds. Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa chwali Polskę za walkę z malejącymi zasobami dorsza w Bałtyk

PORT W HELU

Karmenu Vella wystosował specjalny list do Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marka Gróbarczyka, w którym pozytywnie ocenił działania polskich rybaków oraz urzędników na rzecz poprawy stanu dorsza na Bałtyku.

W liście komisarz przyznał, że stan dorsza jest niepokojący i zgodził się z analizą przeprowadzoną przez stronę Polską. Pozytywnie ocenił działania ministerstwa w celu ograniczenia połowów. Przyznał, że "gdyby pozostałe kraje wprowadziły podobne środki, skuteczność tych działań byłby większa". Jednoczenie poparł projekt zwiększenia wydatków na ochronę rybołówstwa przybrzeżnego z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.

Karmenu Vella zadeklarował, że po latach pogarszania się stanu dorsza w Bałtyku, trzeba przedsięwziąć zdecydowane kroki zmierzające do odbudowy stad tej ryby. Podkreślał, że jest to proces długotrwały i koniecznym będzie przyjęcie nowych strategii. Zaznaczył, że rybacy, którzy będą przestrzegać bardziej rygorystycznych zasad na pewno nie stracą.


Fot. Dominik Dzigman
Źródło: Radio Gdańsk / radiogdansk.pl

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Komentarze  

-1 #2 robol 2016-12-06 07:44
,,Zaznaczył, że rybacy, którzy będą przestrzegać bardziej rygorystycznych zasad na pewno nie stracą..."ARMAT ORZY A NIE RYBACY :sad:
Cytować
+1 #1 Damroka 2016-12-04 16:50
Brawo fotograf! Fajne zdjecie.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież