16październik2021     ISSN 2392-1684

Aktualności

Polska załoga statku Stena Spirit została wyróżniona przez Stiftelse Sveriges Sjömanshus

Zalaoga Stena Spiryt wyrozniona foto01

Polska załoga statku Stena Spirit została wyróżniona przez Stiftelse Sveriges Sjömanshus, czyli Fundację Szwedzkiej Marynarki Handlowej. Organizacja, która przyznaje nagrody w branży żeglugowej, odznaczyła polskiego kapitana i załogę statku Stena Spirit za wzorową postawę marynarzy. Otrzymaną nagrodę – 20 000 koron – kapitan Adam Kędziora wraz z załogą przekazali na rzecz Hospicjum dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” w Gdyni.

Jest to pierwszy przypadek, kiedy polska załoga otrzymała takie wyróżnienie. Nagroda, którą przekazano w Goeteborgu, została przyznana za doskonałą postawę marynarzy podczas zdarzenia na pokładzie Stena Spirit z sierpnia 2016 roku. Załoga statku opanowała zadymienie na pokładzie, dzięki czemu żaden z pasażerów nie doznał uszczerbku na zdrowiu, a cała akcja została przeprowadzona bardzo sprawnie.

Jestem zaszczycony, mogąc odebrać tę nagrodę za wzorową postawę załogi Stena Spirit. Szczególne podziękowania należą się załodze za wyjątkowe zaangażowanie w zapobieganie zagrożeniom, z jakimi możemy spotkać się na morzu – mówi kapitan Adam Kędziora.

Finansowa część wyróżnienia trafiła w całości do Hospicjum dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”. Dziękuję za ten piękny gest. Pieniądze z przekazanej przez załogę Stena Spirit nagrody wspomogą codzienne funkcjonowanie hospicjum i umożliwią nam pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom. – powiedział dyrektor hospicjum, ks. Grzegorz Miloch.


Źródło: gdynia.pl

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież