16październik2021     ISSN 2392-1684

Aktualności

Wizyta przedstawicieli Stena Line w Zarządzie Morskiego Portu Gdynia S.A

DSC 3448a

Stena Line to znany operator promów pasażerskich i towarowych, działający w krajach skandynawskich oraz Europie Zachodniej, który już od ponad dwudziestu lat związany jest z Portem Gdynia. Rokrocznie na trasę łączącą Gdynię z Karlskroną w południowej Szwecji na pokładach trzech promów: „Stena Vision”, „Stena Spirit” oraz „Stena Baltica” wyrusza około pół miliona pasażerów.

Wczoraj - 30 maja - Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. gościł delegację Stena Line z Danem Stenem Olssonem - synem założyciela Stena Line, prezesem Grupy Stena AB na czele. Stena Line reprezentowali także Carl-Johan Hagman – dyrektor do spraw żeglugi Stena AB i Stena Rederi AB oraz Niclas Mårtensson – dyrektor zarządzający Stena Line i Marica Derenstrand – dyrektor finansowy Stena Line.

- Cieszymy się z faktu, iż wieloletnia obecność Stena Line w naszym porcie to przykład dobrej współpracy portu z operatorem promowym, która jest korzystna  dla obu stron – podkreślił Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. – Port Gdynia stwarza bardzo dobre warunki do rozwoju biznesu, dlatego też przymierzamy się do kolejnych inwestycji, które ułatwią pracę Stena Line w Porcie Gdynia. Podkreślę jeszcze, iż pozytywne efekty naszego współdziałania zapisują na swoich kontach zarówno porty w Gdyni i Karlskronie jak i Stena Line oraz regiony po obu stronach  Morza Bałtyckiego…

DSC 5543

DSC 5564

źródło: Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A., Dział Public Relations

fotografia tytułowa: © Antoni Dubowicz 2013

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież