17październik2021     ISSN 2392-1684

Aktualności

Vikingland za Bore Bay - większy statek na linii promowej Stena Line z Gdyni do Nynäshamn

Stena Line roro Vikingland

Od środy 15.08.2018 linię promową Stena Line z Gdyni do Nynäshamn wzmocnił nowy, większy statek. Jednostka typu ro-ro o nazwie Vikingland zastąpiła dotychczas wykorzystywany prom Bore Bay i zwiększyła pojemność frachtową linii aż o 30 proc.

Dwie linie promowe z Gdyni

Operator promowy Stena Line obecnie obsługuje dwie linie promowe z Polski:
z Gdyni do Karlskrony oraz z Gdyni do Nynäshamn. Linia do Karlskrony w południowej Szwecji ma już długą, ponad dwudziestoletnią historię. Natomiast linia promowa z Gdyni do Nynäshamn (port w okolicach Sztokholmu) wystartowała 16 października 2017.

Vikingland za Bore Bay

Połączenie Stena Line do Nynäshamn obsługiwał dotychczas statek typu ro-ro o nazwie Bore Bay.

Ze względu na zmiany kursowania statków Stena Line na Morzu Irlandzkim i Północnym, Bore Bay zostanie przeniesiony na linię na Morzu Północnym, a na trasie między Gdynią a Nynäshamn zastąpi go większa jednostka o nazwie Vikingland.

30 proc. więcej miejsca na ładunki

Vikingland jest statkiem typu ro-ro, zbudowanym w Finlandii, pływającym pod banderą brytyjską. Długość linii ładunkowej jednostki wynosi aż 2170 m. Dzięki temu pojemność frachtowa nowego połączenia Stena Line do Nynäshamn zwiększy się aż o 30 proc. Pozwoli to zaoferować większą powierzchnię ładunkową klientom frachtowym i tym samym odpowiedzieć na rosnący popyt na przewóz ładunków na tej trasie.

52 rejsy tygodniowo

Jednocześnie Stena Line wzmocni także trasę Gdynia-Karlskrona. Już w październiku na tej linii pojawi się kolejny prom – Stena Nordica – przeznaczony zarówno do przewozów frachtowych, jak i pasażerskich. Łącznie z 6 rejsami na nowej trasie promowej do Nynäshamn oraz 46 do Karlskrony (razem z rejsami nowego promu Stena Nordica), Stena Line od października zaoferuje rekordową liczbę aż 52 rejsów tygodniowo między Gdynią a Szwecją, pięcioma promami.

Linia promowa Stena Line z Gdyni do Nynäshamn prom Vikingland

Czas rejsu: 18 godzin
Długość: 155 metrów
Szerokość: 25 metrów
Pojemność ładunkowa: 2170 m

Fot. Malte Classens | shipspotting.com
Źródło: Stena Line

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież