01czerwiec2020     ISSN 2392-1684

Aktualności

Ćwiczenia „Zatoka w ogniu” w wykonaniu jednostek 3. Flotylli Okrętów

Cwiczenia Zatoka w ogniu foto 1

Fregata i okręty rakietowe w akcji, załoga w gotowości i strzały z uzbrojenia artyleryjskiego – to wszystko działo się w minionym tygodniu na wodach zatoki. To na szczęście tylko ćwiczenia „Zatoka w ogniu”, które przeprowadziła 3. Flotylla Okrętów Marynarki Wojennej.

Użycie uzbrojenia artyleryjskiego, strzelanie do celów na morzu i w powietrzu, użycie broni podwodnej czy walka z pożarem na pokładzie i przebiciem kadłuba. To nie relacja z pokładu, ale część scenariusza efektownych ćwiczeń, którymi 3. Flotylla Okrętów sprawdziła swoją gotowość i procedury.

 Cwiczenia Zatoka w ogniu foto 2

„Zatoka w ogniu”, bo tak nazwano ćwiczenia na wodach Zatoki Gdańskiej, uruchomiły w zeszłym tygodniu fregatę oraz dwa okręty rakietowe wchodzące w skład Flotylli. Jednostki przetestowały swoje możliwości bojowe, przeprowadzając m. in. wspomniane strzelania artyleryjskie na wypadek sytuacji kryzysowych.

Cwiczenia Zatoka w ogniu foto 3

Ćwiczono też monitorowanie morskich szlaków komunikacyjnych – to jedno z kluczowych zadań, które pomaga zabezpieczać interesy państwa i chronić kluczowe transporty w wyjątkowych sytuacjach. Obecnie największa część towarów i surowców jest transportowana do Polski właśnie drogą morską.

Fot. st. chor. sztab. mar. Piotr Leoniak / 3.FO
Źródło: gdynia.pl

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież