27styczeń2021     ISSN 2392-1684

Aktualności

Sprzeciw wobec zaplanowanej likwidacji Służby SAR w dotychczasowej formule!

Sprzeciw wobec zaplanowanej likwidacji Służby SAR

O rządowym projekcie likwidacji SARu informowaliśmy Was w lutym tego roku: https://www.naszbaltyk.com/aktualnosci/4106-morska-sluzba-poszukiwania-i-ratownictwa-sar-zostanie-zlikwidowana

Przypomnijmy, że wspomniana „Ustawa o Bezpieczeństwie Morskim” przygotowywana jest bez konsultacji z MSPiR oraz uderza w sprawnie funkcjonujące Ratownictwo Morskie w Polsce.

Do dnia dzisiejszego nie wiadomo też, w jaki sposób i na jakich zasadach Służba SAR miałaby funkcjonować w nowych realiach. Zniesienie zgodnie z projektem ustawy ma nastąpić dnia 01.01.2021 roku.

Jest wspólna reakcja pracowników Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni oraz Morskiego Pomocniczego Centrum Koordynacyjnego w Świnoujściu.

Jednoznacznie i dobitnie wyrażają oni swój sprzeciw wobec przejęcia Służby SAR przez administrację morską.

Pismo z dnia 10 lipca 2020, zaadresowane do ministra Gróbarczyka jest dość długie, jednak z powodu wielkiej wagi problemu nie zdecydowaliśmy się na jakąkolwiek ingerencję redakcyjną. Na prośbę SARu nie podajemy jednak żadnych danych osobowych pracowników, którzy się pod sprzeciwem podpisali. Prosimy o zapoznanie się z pełną treścią pisma:

Info: red NB/AD; Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne

Foto: © Antoni Dubowicz 2019

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież