27styczeń2021     ISSN 2392-1684

Aktualności

Nowe tory do gdyńskiego portu

Nowe tory do portu gdynia 112020 1

Projekt „Poprawa dostępu kolejowego do portu morskiego w Gdyni” wszedł w listopadzie na nowe tory. Właśnie układanych jest 230 km szyn na ponad 380 tysiącach podkładów kolejowych, co zapewni szybszy przewóz większej ilości towarów.

Dzięki 115 kilometrom nowych torów do portu będą mogły wjeżdżać tasiemcowe pociągi. Najdłuższe z nich będą miały aż 740 metrów długości i obciążenie 221 kN na oś. Pozwoli to na dowóz i wywóz większej ilości towarów oraz transport cięższych niż do tej pory ładunków.

Aby było to możliwe, należało wcześniej przygotować teren – odwodnić go, zdemontować stare szyny i podkłady oraz urządzenia systemu sterowania ruchem kolejowym, wymienić grunt i wykonać zabudowę z betonowych pali.

Równocześnie z wymianą torów powstaje nowy system, który zapewni sprawny i bezpieczny ruch pociągów - trwa instalacja konstrukcji wsporczych sieci trakcyjnej, budowa dwóch nastawni i lokalnego centrum sterowania. Na stacji Gdynia Port i dojazdach zostanie zamontowanych 356 rozjazdów do obsługi pociągów w porcie.

Fot. Damian Strzemkowski, Szymon Danielek, źródło: www.plk-sa.pl
Źródło: gdynia.pl

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież