21lipiec2024     ISSN 2392-1684

Aktualności

Regatowa Reprezentacja Szczecina wybrana po raz trzeci

Regatowa Reprezentacja Szczecina wybrana po raz trzeci

Znamy już nazwiska osób, które w przyszłym sezonie będą pływać pod banderą Regatowej Reprezentacji Szczecina. Nominacje otrzymało 16 zawodników.

Zakończył się nabór żeglarzy do Regatowej Reprezentacji Szczecina. Kadrę tworzą najlepsi zawodnicy szczecińskich klubów. O przyjęciu do RRS-u decydowały sukcesy sportowe, zdobyte punkty w klasyfikacjach ogólnopolskich oraz opinie trenerów. Kolejny sezon funkcjonowania Regatowej Reprezentacji Szczecina pokazał, że treningi i praca zawodników wraz z trenerami przynosi wymierne korzyści w postaci medali i pucharów zdobywanych przez szczecińskich zawodników.

Regatowa Reprezentacja Szczecina powstała po to, aby wspierać najlepszych żeglarzy regatowych miasta, pomagać im w rozwoju sportowym i dać możliwość mierzenia się nie tylko z własnymi słabościami, ale także z zawodnikami za całego świata. Szeroka pomoc polega na wyposażeniu zawodników w sprzęt, organizację i dofinansowanie wyjazdów na regaty i zgrupowania oraz zapewnienie kadry trenerskiej do ciągłego szkolenia.

Do tej pory opieką trenerską w ramach RRS-u objęto ponad 20 młodych żeglarzy ze Szczecina. Właśnie zakończono nabór podstawowy do Regatowej Reprezentacji Szczecina na sezon 2022. W tym roku odbył się on dla zawodników klasy ILCA (Laser) 4,6,7. Po rozpatrzeniu, przez Komisję Rekrutacyjną, złożonych wniosków powołani zostali następujący zawodnicy:

 1. Mikołaj Silny
 2. Filip Miłoszewski
 3. Maksymilian Cymerman
 4. Maksymilian Burdziej
 5. Oskar Sawicki
 6. Maciej Cymerman
 7. Marek Szczepankowski
 8. Wanda Szylińska
 9. Krzysztof Olejnik
 10. Tomasz Wojtkowiak
 11. Zofia Franecka
 12. Lidia Łagodzińska
 13. Maksymilian Wróbel
 14. Iwo Gogołkiewicz
 15. Piotr Wójcik
 16. Bartosz Pluta

Dodatkowo, podobnie jak w poprzednich latach, do Regatowej Reprezentacji Szczecina zaproszeni zostaną zawodnicy dorośli oraz Ci którzy w swoich klasach osiągają ponadprzeciętne sukcesy, a dla których nie prowadzone są szkolenia grupowe. Zawodnikami zaproszonymi do RRS na rok 2022 są:

 1. Agnieszka Skrzypulec
 2. Karolina Lipińska
 3. Anna Brzozowska
 4. Jakub Guźlecki
 5. Jakub Rodziewicz.

Źródło: informacja prasowa

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież