20lipiec2024     ISSN 2392-1684

Aktualności

Gdynia - Neutralizacja niewybuchu przy nabrzeżu portowym

niewybuchy foto 8FOW 58375793763

Przy nabrzeżu portowym, niedaleko Muzeum Emigracji, saperzy odkryli niewybuch, który pochodzi prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Jego neutralizacja odbędzie się w poniedziałek, 29 listopada w godz. 7.30-9.30. Akcję przeprowadzi Marynarka Wojenna RP.

W czwartek, 25 listopada patrol saperski odkrył przy nabrzeżu portowym w Gdyni niezidentyfikowany obiekt podwodny. Po analizie potwierdzono, że to niewybuch, który pochodzi prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

Z uwagi na parametry znaleziska dowódca patrolu saperskiego zdecydował, że podczas poniedziałkowej akcji:

- budynek Kapitanatu Portu Gdynia zostanie ewakuowany,
- budynek Muzeum Emigracji zostanie ewakuowany,
- nabrzeże Francuskie będzie wyłączone z działań eksploatacyjnych, a cumujące tam statki usunięte.

W poniedziałek, 29 listopada policjanci zabezpieczą teren przy Muzeum Emigracji, a neutralizację przeprowadzą specjaliści z Marynarki Wojennej RP.

To nie pierwszy przypadek, kiedy na terenie Gdyni odkryto tego typu „pamiątkę” z czasów II wojny światowej. Niektóre niewybuchy wciąż spoczywają w wodach zatoki i są regularnie neutralizowane przez żołnierzy Marynarki Wojennej. Bardzo ważne jest, aby w przypadku odnalezienia niewybuchu natychmiast powiadomić o tym odpowiednie służby – policję lub straż miejską. W żadnych wypadku nie wolno dotykać ani zabierać takiego znaleziska ze sobą!

Fot. 8FOW / archiwum
Źródło: gdynia.pl

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież