21lipiec2024     ISSN 2392-1684

Aktualności

Kadłub trawlera MONSUN wyruszył dzisiaj do Danii

aDSC 0378

Zwodowany w ubiegłym tygodniu w gdyńskiej stoczni Karstensen 36-metrowy trawler MONSUN (AG-3-K) został dziś odholowany do stoczni-matki w Skagen. Tam jednostka będzie wykończona, wyposażona i oddana armatorowi. Jest nim Thor Gunnar Martinsen & Co​. z Norwegii.

Wyjście z Gdyni zaplanowano początkowo na godzinę 14:00, potem przesunięto na 15:00, w rezultacie pilot przybył dopiero o 16:00. Pół godziny później zespół, złożony z holownika BESTLA, ciągnącego trawler na holu łańcuchowym oraz z towarzyszącego mu przy wyjściu gdańskiego pchacza NOSOROZEC G-01, który zabrał przy główkach wejściowych obecną na pokładzie MONSUNA załogę (z firmy NAVIGO), wyruszył w podróż do Danii. Nie ma zdjęć z samego wyjścia, o tej porze w drugiej połowie grudnia jest już czarna noc. Zadowolić się więc musimy fotografią, zrobioną krótko przed godziną 15:00, jeszcze przy nabrzeżu Węgierskim na terenie Vistalu.

To jeszcze nie zamknięcie roku w gdyńskim Karstensenie, ostatni trawler zwodowany ma być już pojutrze, o ile pogoda pozwoli. Spodziewajcie się więc jeszcze jednej informacji w Naszym Bałtyku!

Info: redakcja NB/AD

Foto: © Antoni Dubowicz 2021

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież