Aktualności

Skromna majówka przed okrętem-muzeum ORP BŁYSKAWICA w Gdyni

Majowka aDSC 0398

W tym roku skromnie, skromniutko. Na nabrzeżu przed BŁYSKAWICĄ Kompania Honorowa MW (chłopaki pomiędzy 1,64 i 1,85m, kiedyś nie do pomyślenia!), orkiestra i grupa muzyczna MW. No i, w charakterze specjalnego morskiego akcentu, dwuszereg ułanów. Odegrano kilka utworów, zaśpiewano kilka piosenek – i obchody się skończyły. Od 13:30 można było wejść bezpłatnie na okręt. Kto przyszedł na piechotę, zdążył na czas, kto wybrał się samochodem, krąży pewnie nadal po zapchanych ulicach, klnie jak szewc i szuka miejsca do zaparkowania lub, jeśli nie był przezorny, najbliższej stacji benzynowej.

Była też tradycyjna grochówka z wojskowego kotła. W przeciwieństwie jednak do lat minionych, już nie za darmo, dziś porcja kosztowała 10 zł. Może dlatego kolejka po nią nie była przesadnie okazała. Dłuższa była kolejka matek z dziećmi po kręconą na miejscu watę cukrową w maleńkim stanowisku obok grochówki.

Z jakichś powodów BŁYSKAWICA nie postawiła gali flagowej, zrobił to natomiast stojący tuż za jej rufą DAR POMORZA. Ładnie wyglądał w tej odświętnej szacie!

Ach, byłbym zapomniał - partnerem tego wydarzenia jest Totalizator Sportowy – właściciel marki LOTTO.

Info: red. NB/AD

Foto: © Antoni Dubowicz 2022

PS: Jeden z czytelników zwrócił uwagę, że ułani to nie ułani, lecz piechota Księstwa Warszawskiego. Pewnie dlatego koni nie było!

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież