12listopad2018     ISSN 2392-1684

Aktualności

ASTOR – wycieczkowiec w centrum Gdyni!

Astor DSC0390a

Długo trzeba było na ten moment czekać, ale wreszcie się doczekaliśmy! Dziś z samego rana do Gdyni wszedł wycieczkowiec „Astor” i zacumował w środku miasta, przy nabrzeżu Pomorskim, w miejscu, przy którym staje zazwyczaj „Dar Młodzieży”, gdy jest w Polsce. Miejscu ogólnie dostępnym dla mieszkańców i turystów, którzy mogliby tłumnie obejrzeć wejście „Astora” z bliska, gdyby tylko przyszli. Ale nie przyszli.

Może to wina ulewnego deszczu (który akurat przestał na ten moment padać) albo wczesnej godziny (siódma rano), w każdym razie nabrzeże było bezludne, nie licząc cumowników, przedstawicieli portu i znudzonych kierowców paru taksówek i podstawionych autobusów. Wzbogacona więc o tamburmajorki orkiestra PSTRONG grała w ciepłym siąpiku skoczne melodie wyłącznie dla kilkunastu, może kilkudziesięciu opartych o relingi pasażerów, którzy jednak trzymali klasę i grzecznie bili brawo po każdym kawałku.

Zapowiadana w mediach możliwość zrobienia sobie zdjęcia na tle „Astora” jest oczywiście aktualna, jednak uwaga, pod samą burtę podejść się nie da! Na czas postoju wycieczkowca nabrzeże wygrodzono bowiem strzeżonymi przez ochroniarzy barierkami i tak już pozostanie do jego wyjścia. Nastawcie się wiec na zdjęcia z płotkiem.

Wyjście „Astora” planowane jest na godzinę 17:30. Może wówczas znajdzie się ktoś, kto przyjdzie i pomacha mu na pożegnanie.

Red NB/AD

foto: © Antoni Dubowicz 2018

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter

Komentarze   

+2 #2 Gdynia 2018-08-16 19:33
Czy będzie więcej zdjęć? ;-)
Cytować
+2 #1 Gdynia 2018-08-16 19:31
Czy będzie więcej zdjęć?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież