26październik2021     ISSN 2392-1684

Aktualności

Statek muzeum SOŁDEK udał się na remont w doku

Sołdek na dok nb

Wielkie wydarzenie w Gdańsku – statek muzeum SOŁDEK opuścił swoje stałe miejsce postoju przed Centralnym Muzeum Morskim i udał się na dok do stoczni REMONTOWA. Wyprowadziły go dwa gdańskie Nosorożce, pchacze należące do firmy Żegluga HTS Sp. z o.o. z siedzibą na gdańskiej Tamce. Widowiskowe przejście obserwować można było z brzegów Starej Motławy, z czego skorzystali nie tylko gdańszczanie, ale i licznie zgromadzeni ship spotterzy. Między innymi również Henryk Żelazny, czytelnikom Naszego Bałtyku znany miłośnik (również) spraw morskich oraz znakomity fotograf. Jego zdjęcie podziwiać można również w tym poście.

W ramach remontu SOŁDEK zostanie oczyszczony metodą piaskowania, sprawdzona też zostanie grubość blach poszycia kadłuba. Jeśli będzie potrzeba, część blach zostanie wymieniona. W ramach prac malarskich statek otrzyma dwie warstwy farby podkładowej i dwie kolejne farby wierzchniej. Odnowione zostaną też nadbudówki oraz pomieszczenie maszyny sterowej.

Remont w doku potrwa około dziesięciu dni. Już teraz więc wszyscy, którzy dziś nie zdążyli lub nie wiedzieli o wyjściu SOŁDKA mogą zacząć przygotowywać się na jego powrót. Z pewnością będzie to również bardzo malownicze wydarzenie.

Info: redakcja NB/AD

Foto © Henryk Żelazny 2020

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież