17wrzesień2021     ISSN 2392-1684

Aktualności

TT-Line świętuje udane wodowanie drugiego promu Green Ship

TT Line drugi prom Green Ship wodowanie

W 2018 roku TT-Line złożyło zamówienie na budowę nowego promu Green Ship (Zielony Statek), który dołączy do floty TT-Line w 2022 roku i będzie operowany, jako nowy „Nils Holgersson” na Morzu Bałtyckim. Zamówienie realizuje chińska stocznia Jiangsu Jinling.

Wraz z dzisiejszym wodowaniem drugiego promu Green Ship, TT-Line osiągnęła kolejny ważny kamień milowy w swoim nowym projekcie budowy statków LNG.

Prom Green Ship został odprowadzony do nabrzeża, gdzie wejdzie w fazę wyposażania w urządzenia i mechanizmy, a także urządzania sekcji pasażerskiej i załogowej. Po zakończeniu prac wyposażeniowych rozpocznie się najważniejszy etap procesu produkcyjnego, czyli przeprowadzenie prób polegających na uruchomieniu wszystkich systemów i urządzeń w celu sprawdzenia oraz potwierdzenia osiągniętych parametrów kontraktowych i możliwości eksploatacyjnych promu.

TT Line Green Ship wizualizacja 1

TT-Line, jako pionier na południowym Bałtyku, wykorzysta LNG, jako paliwo do napędu Green Ship. LNG to skroplony gaz ziemny, który jest obecnie uważany za najczystsze paliwo okrętowe. Skroplony gaz ziemny, jest paliwem alternatywnym, przyjaznym środowisku i ma ogromne zalety dla lokalnej społeczności i całego środowiska z uwagi na znaczną redukcję emisji spalin do atmosfery: ilość cząstek stałych zostanie zmniejszona o 93%, tlenku azotu (NOx) o 82%, tlenków siarki (SOx) o 98% w porównaniu z tradycyjnym paliwem okrętowym, co pozytywnie wpłynie na zielony ślad w portach.

TT Line Green Ship Cabin wizualizacja2

Nie tylko zastosowanie LNG sprawia, że nowe statki Green Ship będą najbardziej przyjaznymi dla środowiska statkami w historii firmy. Ogólna wydajność eksploatacyjna statków w połączeniu ze zwiększoną pojemnością ładunkową i pasażerską sprawią, że emisja CO2 zostanie redukowana nawet o 60% na jedną transportowaną frachtową.

„Jesteśmy dumni, że dzięki naszym promom Green Ship wyznaczamy nowy standard w branży promowej w zakresie redukcji emisji szkodliwych związków do środowiska” wyjaśnia Aneta Wencel, dyrektor TT-Line Polska.

TT-Line – zawsze zgodnie z linią najwyższej odpowiedzialności wobec środowiska – ma długą tradycję w stałej optymalizacji działań na rzecz środowiska naturalnego w prowadzonej eksploatacji statków. Od lat w TT-Line wprowadzane są innowacyjne rozwiązania w zakresie przyjaznej dla środowiska eksploatacji statków. Wraz z budową dwóch nowych Green Ships, TT-Line dokonuje odważnych postępów i inwestuje w zrównoważoną przyszłość.

Źródło: informacja prasowa

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież