27październik2021     ISSN 2392-1684

Aktualności

Wycieczkowce w Gdyni – jeszcze raz AIDA

AIDAsol aDSC 0642

Znudziła Wam się AIDAluna, która w tym sezonie odwiedza Gdynię nieomal co tydzień? Dziś możecie się pocieszyć, dla odmiany weszła nie AIDAluna, tylko AIDAsol. Różnica między nimi wprawdzie niewielka, bo to bliźniacze wycieczkowce typu Sphinx, ale zawsze! Choć, jak się dobrze przyjrzeć, jednak są i poza nazwą jakieś różnice. AIDAsol na przykład to pierwszy i na razie jedyny wycieczkowiec floty AIDA dowodzony przez kobietę. Szczęśliwą „kapitaną” (trudna jest ta nasza terminologia) jest od marca 2018 pani Nicole Langosch. Co jeszcze? Warto może wspomnieć, że resort Spa jest na niej - w porównaniu do bliźniaczych AIDAdiva, AIDAbella i AIDAluna - powiększony o 450 m² (podobnie zresztą  jak na AIDZIEblu).

No i na tym dość AIDYsol. Dzisiejsza jej wizyta jest jednak jednorazowym wyskokiem, po jej wyjściu znów powrócimy do normy, czyli odwiedzin AIDYluny – już pojutrze, 12 października i kilka dni później, 16 października. Żeby jednak zakończyć sezon jakimś innym akcentem, ostatnia wejdzie 18 października AIDAdiva.

Ach, byłbym zapomniał, wg Urzędu Morskiego AIDĘsol oglądać dziś możecie do godziny 22.00. Kto się ciemności nie boi, zapraszamy na Ostrogę Pilotową!

Info: red. NB/AD

Foto: © Antoni Dubowicz 2021

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież