Aktualności

Powstaje serial o katastrofie promu Jan Heweliusz. Statyści z Gdyni poszukiwani

Prom Jan Heweliusz fot katastrofa serial netflix

Twórcy serialu „Wielka woda” pracują nad nową produkcją dla Netflixa. Tym razem będzie to historia największej katastrofy morskiej w dziejach polskiej floty handlowej – zatonięcia promu „Jan Heweliusz”. Reżyserem serialu jest Jan Holoubek. Obecnie załoga MKM Studio szuka statystów z Gdyni i okolic.

Prom „Jan Heweliusz” zatonął podczas sztormu na Bałtyku 14 stycznia 1993 roku. Na jego pokładzie zginęło 55 osób, w tym 20 członków załogi i 35 pasażerów (10 ciał nigdy nie odnaleziono). Z katastrofy uratowano jedynie dziewięć osób.

Ta największa katastrofa morska w dziejach polskiej floty handlowej będzie tematem nowego serialu produkowanego dla platformy Netflix. Jego reżyserem jest Jan Holoubek, za produkcję odpowiada Anna Kępińska, a scenariusz stworzył Kasper Bajon.

Zdjęcia do serialu będą realizowane od 30 stycznia do 17 lutego w Gdyni. Załoga MKM Studio już teraz poszukuje statystów do tej niezwykłej produkcji.

Najbardziej zależy nam na lokalnej społeczności, która chciałaby się wcielić w różne role i poznać magię kina od środka – informują na swojej stronie internetowej producenci serialu.

Statyści z Gdyni poszukiwani

Kto może się zgłosić do statystowania? Kobiety i mężczyźni w wieku 16-70 lat, którzy wcielą się w postacie policjantów, żołnierzy, dziennikarzy, przechodniów, marynarzy, ochroniarzy, stoczniowców, załogi i klientów promu oraz sprzedawców. Stawka za dzień zdjęciowy wynosi 130 zł netto. Statyści otrzymają także wyżywienie, napoje i przeżyją niezapomnianą przygodę w towarzystwie największych gwiazd polskiego kina.

Ponieważ serial będzie osadzony w latach 90., statyści powinni spełniać pewne warunki. U mężczyzn nie wchodzą w grę współczesne fryzury oraz tatuaże w widocznych miejscach. Z kolei u kobiet – współczesne fryzury, przedłużane rzęsy, makijaż permanentny, widoczne tatuaże i wydłużone paznokcie.

W zgłoszeniu z dopiskiem GDYNIA należy podać: imię i nazwisko oraz numer telefonu. Do tego dołączyć aktualne zdjęcie twarzy i sylwetki. Całość należy przesyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Póki co data premiery i liczba odcinków nie są jeszcze znane.

Fot. tytułowa: obraz Grzegorza Nawrockiego „Zatonięcie promu Jan Heweliusz” ze zbiorów Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, namalowany na podstawie relacji świadków katastrofy.

Źródło: gdynia.pl

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież