PIKNIK MARYNARSKI Z OKAZJI

00 aDSC 0920

28 listopada 2021, 103 rocznica utworzenia Marynarki Wojennej. Z tej okazji odbywają się w Gdyni uroczyste obchody. Część pierwszą, oficjalną, przy Pomniku Ofiar Ludzi Morza odpuszczam sobie, od dawna już nie słucham, nie oglądam i staram się nie wiedzieć, co się przy takich okazjach wypowiada. Cenię sobie zdrowie psychiczne i ufam własnemu rozumowi, nie będę więc – wbrew przyjętemu w pewnych kręgach zwyczajowi - zaśmiecał Waszych głów relacją z wydarzenia, na którym w ogóle nie byłem. Mimo złej pogody (cóż, listopad!) postanowiłem zajrzeć tylko na część drugą, czyli zapowiadany przez organizatorów PIKNIK MARYNARSKI.

Kiedy więc rozwiał się już dym po 21 wystrzałach armatnich z okrętu – muzeum ORP BŁYSKAWICA (muzeum z armatami? A co, niby kto nam zabroni?) przetarłem obiektyw, okular i oczy i wspólnie z niespecjalnie wielkim gronem przybyłych mieszkańców zacząłem piknikowanie.

Cóż tu powiedzieć, jak zrelacjonować? Może krótko, słowami klasyka „…i ja tam byłem, miód i wino piłem (w tym wypadku w postaci wspaniałej  grochówki z żołnierskiej garkuchni), a co widziałem, rzetelnie opisałem…” Za opis niech posłuży materiał zdjęciowy, ostatecznie żyjemy w społeczeństwie, które posługuje się już prawie wyłącznie pismem obrazkowym.

Jak zauważycie na ostatnim obrazku (jeśli do niego dotrzecie), ja również zostałem zauważony! Służbowy marynarz na PIORUNIE o mały włos się nie uśmiechnął, choć tego pewnie regulamin zabrania. Miły chłopak, mam nadzieję, że obejrzy te Morskie Kadry!

Poniżej 26 wybranych fotografii. Zapraszam!

(kliknijcie w kadr, by go powiększyć. Funkcja F11 włącza dodatkowo tryb pełnoekranowy)

(kliknijcie w kadr, by go powiększyć. Funkcja F11 włącza dodatkowo tryb pełnoekranowy)

(kliknijcie w kadr, by go powiększyć. Funkcja F11 włącza dodatkowo tryb pełnoekranowy)

© Antoni Dubowicz 2021

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Przeczytaj również: