16październik2021     ISSN 2392-1684

Wejście promu „Vikingland” do Gdyni

00 cDSC0992a

„Vikingland” to jeden z pięciu odchodzących z Gdyni promów Steny, eksploatowanych aktualnie na dwóch trasach – „pasażerskiej” do Karlskrony i „towarowej” do Nynäshamn.

Tednostkę tę opisałem dość wyczerpująco w innych Morskich Kadrach - przy okazji jej wieczornego wyjścia z Gdyni pod koniec sierpnia - tutaj: https://www.naszbaltyk.com/morskie-kadry-antka/3607-prom-vikingland-w-trzeciej-podrozy-do-szwecji.html

Tym razem złapałem ją o innej porze dnia, krótko przed południem, idącą w przeciwnym kierunku, z Nynäshamn do Gdyni. Było to w piątek, 2 listopada, w słoneczny, niezbyt zimny dzień z umiarkowanym wiatrem z południowego-zachodu. W zasadzie doskonała pogoda do fotografowania.

Cóż mogę powiedzieć o tych kadrach? Tym, którzy obejrzeli/przeczytali wspomniane Morskie Kadry od razu rzuci się w oczy, że Stena nie zdecydowała się na zabieg nadania promowi firmowej szaty. Miast więc oczekiwanego białego kadłuba z dużym napisem Stena Line na burcie i charakterystycznym czerwonym kominem ze znakiem firmowym „Vikingland” wciąż widzimy kadłub zielono- biały, a na nadbudówce jak i wciąż żółtym kominie symbole Svenska Orient Lines AB – trzy korony wpisane w niebieski okrąg.

Kto więc nie wie, w żadnym wypadku nie skojarzy tego statku z firmą Stena Line. Szczęśliwie nie dotyczy to Was, czytelników Naszego Bałtyku.

© Antoni Dubowicz 2018

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Przeczytaj również: