18sierpień2022     ISSN 2392-1684

Kaszëbsczé Bôtë Pòd Żôglama 2021 – regaty (2)

300 aDSC 0855

Niedziela, 25 lipca 2021, czterdzieste drugie – po rocznej przerwie spowodowanej koronawirusem - regaty tradycyjnych kaszubskich łodzi w Chałupach.

Wyścigów na wodzie część druga. To okres między 13:45 do 14:02, zaledwie 17 minut., niewiele więcej niż kwadrans. Zadziwiające, jak dużo potrafi się w tak krótkim czasie wydarzyć. Emocjonujące pojedynki jeden na jeden, wyszukiwanie na przyrządach i „na nos” najlepszego, najszybszego kursu, przewidywanie wiatru, fali, stanu wody, stanu łodzi, współgrania załogi i nie wiem czego jeszcze.

W ciągu tego pasjonującego kwadransa udało mi się zrobić ponad setkę fotografii. To bardzo dużo. Stanąłem więc przed dylematem, co Wam pokazać, ile zdjęć i które wybrać? Nie udało mi się to do końca, po pierwszym, drugim i trzecim sortowaniu wciąż pozostało 50 ujęć! Trudno, poddaję się, publikuję je wszystkie zdając sobie sprawę, iż materiał fotograficzny jest dla niezaangażowanego widza zbyt obfity. Być może jednak sami uczestnicy regat, ich rodziny, przyjaciele i fani kaszubskich lodzi znajdą wśród nich coś dla siebie.

Nawiasem mówiąc, godzina 14:02 to wcale nie koniec regat! To po prostu chwila, w której udało mi się fotki jakoś podzielić. Jak się więc słusznie domyślacie, będzie jeszcze część trzecia. Jak się uda, ostatnia. Choć obiecać tego nie mogę, jestem dopiero w trakcie obróbki a już widzę, że wybór znów będzie niełatwy.

 (kliknijcie w kadr, by go powiększyć. Funkcja F11 włącza dodatkowo tryb pełnoekranowy)

(kliknijcie w kadr, by go powiększyć. Funkcja F11 włącza dodatkowo tryb pełnoekranowy)

(kliknijcie w kadr, by go powiększyć. Funkcja F11 włącza dodatkowo tryb pełnoekranowy)

c.d.n

© Antoni Dubowicz 2021

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Przeczytaj również: